Kosmologům
Existují dva druhy záření: EM a EMG
1)
Záření Elektromagnetické EM je známé, známé jsou i jeho vlastnosti. Zdrojem je termojaderná fúze, např. Slunce. Měřený červený posuv je důkazem pohybu zdroje záření (viz pozorování pohybu kosmických objektů v blízkých galaxiích). To proto, že záření EM není izolovanou soustavou, na dráze od zdroje k nám nemůže akumulovat energii a tím ani měnit své charakteristiky. Skutečnost, že je snadno pohlcováno mezihvězdnou hmotou není na závadu měření, jen toto měření omezuje pro sledování nejbližších galaxií.2)
Elektromagneticko gravitačním zářením EMG nazvěme záření přicházející od všech vzdálenějších galaxií a zdůrazněme, že je absolutně jiné. Důkazem je již jeho schopnost pronikat kosmem bez pohlcování mezihvězdnou hmotou, což současně naznačuje, že je izolovanou soustavou. Kvalitativní metoda myšlení má mnoho důkazů (viz např. P6, P9, P10, P11, P14, P18, Žaloba č. 2, kawww.bristle.cz/kosmickemysleni//), že toto záření (v každém svém kvantu) má konstrukci Nositele vývoje NV obecně platné organizace. Tento Nositel NV realizuje každý hodnotný vývoj na všech úrovních Života a jeho podstatou funkce je akumulace energie relativistickým přibližováním dvou opačných hlavních prvků. V záření EMG jsou jimi složka Gravitační G a složka Elektromagnetická EM. Každá srážka s mezihvězdnou hmotou je energetickým impulsem, který Elektromagneticko gravitační záření EMG akumuluje a takto uskutečňuje Relativistický vývoj: vzájemné přiblížení obou složek, zvětšení jejich silové vazby a následné zvětšení vlnové délky složky EM. Záření EMG není tedy pohlcováno mezihvězdnou hmotou, dává nám možnost pronikat do hlubokého kosmu, kosmologům však nastražilo teoretickou past: “Měřený červený posuv neznačí rychlost pohybu zdroje jako u záření EM, ale naopak jen vzdálenost pozorovatele od zdroje – za předpokladu homogenní koncentrace mezihvězdné hmoty, neboť každá srážka znamená příslušné zvětšení červeného posuvu. To lze využít k podání přímého důkazu: Statistickým zhodnocením výsledků měření červeného posuvu v záření od stejného zdroje, a to na oběžné dráze a na povrchu planety. Účinkem průchodu záření atmosférou je zvětšení červeného posuvu a přesvědčivější bude u bližších galaxií.Na stránce http://www.bristle.cz/kosmickemysleni// podávám podrobnou informaci o Absolutní metodě myšlení i zákonitém vývoji Života kosmu od prázdného prostoru až k nejvyšším kvalitám. Zde jen konstatuji, že Elektromagneticko gravitační záření EMG bylo vytvářeno v prvotní tvůrčí fázi vývoje hmoty, ve fázi Kvasaru, jež byla energeticky nejaktivnější z celkového vývoje kosmu – mezi každým protonem a elektronem se vytvářela nepředstavitelná, relativně nekonečně vysoká energie. Kvasar byl tvůrčí činností před zažehnutím termojaderné fúze, byl energeticky násobně aktivnější a záření Elektromagneticko gravitační EMG vytvářel jako produkt nerovnoměrného pohybu elektronu (složka EM) a nerovnoměrného pohybu protonu (gravitační složka G) při přetváření elementárních částic na vodík. Hypotéza Velkého třesku je spekulací založenou na mnoha omylech: od mylného předpokladu uplatnění Dopplerova jevu až po nerespektování energetické bilance celého kosmu, zvláště při přeměně elementárních částic na vodík. Tímto vyzývám všechny vědce v oboru kosmologie k odpovědnému konání. Začít je třeba prověřením účinku průchodu EMG atmosférou - jako důkaz pro ty, kterým je málo nespočet kvalitativních důkazů Celkové konstrukce Života.
Závěr
Vývoj civilizace je závěrečnou fází vývoje Sluneční soustavy, s kterou vytváří jediný celek. Přitom naše civilizace dospěla do tzv. Relativistické fáze vývoje, kdy potřebuje pochopit Život ve všech jeho absolutních problematikách. Z nich rozhodující je způsob dokončení fáze Nedospělé a přerod do podmínek Absolutní tvůrčí existence. Problematika je analogická fázi dokončování vývoje koncentrace elementárních částic v kosmických objektech (na Slunci a planetách) a zažehnutí Energetického prázdna, jež svou obrovskou tvůrčí energií, ve fázi Kvasaru, přetvářelo elementární částice na VODÍK. Vedlejším produktem bylo záření EMG. V tomto smyslu hypotéza Velkého třesku a představa vývoje Sluneční soustavy ze “smetiště” po výbuchu supernovy nejsou jen naprosto mylnými teoriemi, ale i teoriemi zavádějícími, teoriemi destruktivními v problematice, která je naopak krásná, přímo grandiózní – dokazující, jak je Život dokonalý. Tuto dokonalost logické návaznosti vývoje živoucích systémů dokazuji všemi teoriemi v http://www.bristle.cz/kosmickemysleni//. Tímto tedy činím všechny vědce v oboru kosmologie plně odpovědné za stálé prosazování matoucích teorií v nejkritičtější fázi vývoje civilizace a vyzývám je k odčinění svého negativního působení:
- studiem charakteru záření EMG účinky jeho průchodu atmosférou
- studiem Celkové konstrukce Života v http://www.bristle.cz/kosmickemysleni// a zaujetím pravdivého stanoviska - po proniknutí do většiny absolutních souvislostí a pochopení jednoznačnosti vztahů.
Konstatuji, že i tato písemnost je mým plněním funkce Konzultant civilizace – s budoucími následky pro nepoučitelné!
9.3.2004 Ing. Zdeněk Hanák
http://www.bristle.cz/kosmickemysleni//